Корисна інформація
Наливні та насипні вантажі

Серед великої кількості різновидів вантажів, слід виокремити наливні та насипні вантажі.

Наливні вантажі - це ті, які потребують спеціальної тари для транспортування - цистерни для автоперевезень та флексітанки - для морських перевезень.

Особливість таких вантажів полягає в тому, що вони представлені до транспортування наливом. Їх поділяють на 2 типи: хімічні та харчові. Кожен з цих типів має свої вимоги до транспортування. Так, наприклад, для бензину використовують цистерни зі заземленням, адже виникає ймовірність того, що ємність з речовиною загориться.

Не менш специфічна категорія вантажів - сипучі. Найчастіше такими вантажами є руда, вугілля, сіль або ж зерно. Їх відмінна ознака полягає в тому, що такі вантажі складаються з дрібних частинок і можуть сипатися. Їх зручно розприділити навалом для перевезення, адже вони займають форму посудини, у якій знаходяться.

Сипучі вантажі ділять на насипні і навалочні. Відокремлення їх викликано тим, що навалочні вантажі являють собою неоднорідну масу, а насипні - навпаки. До того ж, навалочні вантажі часто рухливі. Це спричиняє певні складнощі під час перевезення, адже не завжди можливо розфасувати товар у бочки або ящики для перевезення.

Підготовка таких вантажів для транспортування досить складний процес, адже необхідно враховувати можливість зміщення товару під впливом качки і вібрації; схильність вантажу до самозаймання та виділення небезпечних парів і газів; втрату якості або псування від впливу вологи, пилу, забруднення, тепла, корозії, випарів, мікроорганізмів і бактерій.

Також перевіряється справність тари і цілісність пакувального покриття, цілісність контрольних стрічок, замків та опломбування. Не менш важливим є перевірка реального стану тари та того, яке відображене в нормативній документації.

У документах, що супроводжують вантаж, його властивості повинні записуватися кодом у вигляді дробу: в чисельнику вказуються властивості, якими володіє сам вантаж, в знаменнику - властивості, до яких цей вантаж чутливий. Однакові букви в чисельнику одного вантажу і в знаменнику іншого свідчать про несумісність їх під час перевезення в одному вантажі. Під час транспортування наливних та насипних вантажів можуть виникнути проблеми не тільки зі визначенням тари для перевезення вантажів, а й з супровідною документацією, тож задля уникнення затримок і лишніх затрат, звертайтеся до логістів нашої компанії.

Сергей
Спеціаліст зі логістики
Необхідно оптимізувати ваше перевезення?
отримайте безкоштовну консультацію
Допоможемо підібрати оптимальний маршрут та прорахувати 3 варіанта фрахту